Az élre ugrott a Bicskei TC!

2008.11.17. 23:24

Egy kis múltidéző…

"Röpke" 15 évvel ezelőtt, 1993 őszén, a bajnokság 3. fordulójában az akkori újonc bicskei csapat a Pusztavámi TK csapatát fogadta és 4-1-es győzelmével a táblázat élére ugrott. Érdekességképpen csapatunk akkori összeállítása: Bakó – Németh J., Udvardi, Mihajlov, Lóczi – Erdész, Nelito, Tóth G. – Magony, Plotár, Jakab, a gólszerzők pedig Plotár 2, Magony Józsi és Jakab Zoli voltak.

Akkor a Bicskei TC csapata végül, idáig egyetlen alkalommal a bajnokságot is megnyerte.

Tavaly gólzápor volt Etyeken , Bajor, Szentjobbi, Varga és Bartha P. góljaival 4-3 ide.

Tegnap Mérey eltiltása lejárt és visszakerült a csapatba.

Etyek SE: Michtov – Ottlakán, Kósa, Kiss, Pankotay – Vitok, Bartha F., Deák, Tóth, Kalácska – Pajlovics.

Bicskei TC: Rigó – Tóth, Varga, Gáll – Boros, Pozsgai, Szentjobbi, Mérey, Bartha G. – Bartha P., Csontos.

Jobban nem nagyon lehet kezdeni mérkőzést, hiszen a 2. percben már vezetett a Bicskei TC!

Szentjobbi szabadrúgásból, mintegy 25 méterről a kapu jobb oldalába csavart. 0-1.

A 8. percben Pozsgai ugrott ki a bal oldalon, majd az alapvonalnál egy csel után jobb lábbal  remekül középre ívelt és a hosszú oldalon érkező Bartha P. a kapuba bólintott. 0-2.

Ismét Bartha P. került helyzetbe, de a kapusba lőtt. Szentjobbi bombája kerülte el a hazai kaput, majd a szünet előtt nem sokkal Mérey lépett ki a védők közül és a kifutó kapus mellett laposan lőtt a hálóba. 0-3.

A fordulást követően is folytatódott a gólgyártás, az 55. percben már a negyedik! Szentjobbi szöglete után Pozsgai lövésébe Varga tette bele a fejét és a labda a jobb felsőbe vágódott. 0-4.

Öt perccel később Bartha G. lépett ki a bal oldalon és higgadtan lőtt a kapus mellett a hosszú sarokba. 0-5.

Egy órányi játék után már fél tucatnál jártak a fiúk. Mérey labdáját Bartha P. értékesítette. 0-6.

Hármas csere, Pozsgai, Bartha G. és Csontos le, Agyagási, Szalczinger és Bajor be.

Majd egy tizenegyespárbaj, előbb Pajlovics szépített büntetőből a hazai csapat részéről, 1-6, majd a 75. percben a túloldalon Gáll értékesítette biztos lábbal a javunkra megítélt 11-est. 1-7.

A végeredményt, a harmadik gólját szerző Bartha P. állította be a 81. percben. 1-8!

Egy hazai szurkoló az etyeki különítmény, a két Bartha és Mérey góljait – szám szerint ötöt - , azonban magukénak érezvén azt mondta, hogy nála ők nyertek – 6-3-ra.

A bicskei gárda motiváltan játszott, helyzeteit jó arányban használta ki és magabiztos győzelmet aratott a sereghajtó otthonában, így a hátát nézheti a mezőny!