1. 1971 (1999. október 16.) - 1972 (2000. február 10.)
2. 1973 (2000. május 16.) - 1974 (2000. november 21.)
3. Igazi levél nővéremnek (2001. május 17. / 23.) - 1977 Antoine és Desiré (2001. december 1. / 16.)
4. 1978 Fehér babák (2002. március 3. / 12.) - 1979 Frontátvonulás (2003 tavasz)
5. 1984 Jóslat a metrón (2003. október 29.) - Utolsó koncert a Bakáts téren

„Azt érzem, rendet kell tennem. Rendet tenni, és körülnézni magam körül, hogy tudjam, folytatódik-e az, ami velem eddig történt. El kell tehát énekelni a dalokat. Ha nem is mindet, de jóval többet, mint azt a kétszázat, ami lemezre került. Egy-egy műsorba húsz-huszonöt dal fér. Ezt egy hónapban háromszor – és soha többször! – eléneklem a Bárkán, majd jön a következő műsor. Így haladok 1970-től a mai napig.

Ha el tudom énekelni ezt a sok száz dalt, ha lesz hozzá torkom és lelkierőm, mérlegre lehet tenni az elmúlt három évtizedemet. Toporgok, mert bizonytalan vagyok. A dalokban biztos vagyok, de abban nem, hogy a mai világban szükség van-e rájuk. Kiállok majd, és megpróbálok úgy énekelni, mint annak idején. Lehetséges, hogy ez a gesztus a fiatalok számára nem lesz több, mint egy furcsa kiállítás. Múzeumlátogatás.

Minden dalnak története van, de ezeket nem mesélhetem el. Ez nem anekdotaest, hanem... magam sem tudom, micsoda. Ezt kérdezem magamtól naponta ötvenszer. »Mi ez? Mit csinálsz, Tamás?«

Én nem vagyok zeneszerző. A dalok énekese vagyok. Egy füttyös cipészinas, akinek néha helyes dallamok jutnak az eszébe. Aki ügyesen bóklászik a lehetséges dallamok sokaságában. Van itt minden: két világháború közti sláger, beat, tangó, keringő, siralmak, bánatok. Rájuk támaszkodik a szöveg, és így mennek, együtt.”


Cseh Tamás a közelmúlt magyar kultúrájának meghatározó alakja volt. Egész személyisége, művészete tisztaságot sugároz és követel. A hazugság, a cinizmus, az árulás, a nemzeti felelőtlenség ellen küzdve adott példát arról, hogy a hagyományok gazdagságához való kötődés és újítás, erkölcs és esztétikum nem kizárják, hanem hitelesítik egymást a művészetben. Megtörhetetlen hite legyen mindannyiunk magyar öröksége.

Cseh Tamás a Ferencvárosban született, a Bakáts téri Szent Ferenc templomban keresztelték, és utolsó koncertjét is itt, a Bakáts téren tartotta 2006. augusztus 26-án. 1956 novemberében a család a XI. kerületbe költözött, gyermekként szüleivel a Villányi úton lakott, itt járt középiskolába, később családjával a Bartók Béla úton élt haláláig. Az első dalok az I. kerületben, a Vizivárosban születtek, a legendás Iskola utcai albérletben hangzott el először az Ócska cipő, a Tangó, a Budapest. Cseh Tamás tíz éven a Józsefváros színházának, a Bárkának tagja volt. 2008-ban a Józsefváros díszpolgára lett.

A négy kerülethez (Budavár, Józsefváros, Ferencváros és Újbuda) való kötődése része művészetének, dalainak. Ezért e négy budapesti kerület támogatásával megjelentettük a Bárka Színház kiadásában Összes dalok időrendben című életmű-sorozat DVD-n.

Hisszük, hogy a 10 DVD-ből álló sorozattal hozzájárulhatunk a magyar kultúra értékeinek megőrzéséhez, Cseh Tamás szellemi hagyatékának ápolásához.

A DVD-k kaphatók minden ismert lemez- és könyvesboltban, a Bárka Színházban, illetve a Bárka Ráday utcai jegyirodájában.

[Bárka Színház]

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása