A Föld órája

2011.03.23. 21:27

"A Föld órája kampány célja az energiatakarékos életmód gondolatának terjesztése. Azt szeretnénk elérni, hogy a mindennapokban tudatosan, odafigyelve használjuk az energiát, ne pazaroljunk. Fontos, hogy magánemberként tegyünk az energiatakarékosságért, de a kampánynak oda kell majd vezetnie, hogy a véleményformálók, döntéshozók is magukévá tegyék a gondolatot" - mondta Dakó Andrea a WWF Magyarország kommunikációs igazgatója.

A Föld órája kampány Sydneyben hatalmas haladást ért el. Itt a kampány 2007-es elindulása óta a díszkivilágítás lekapcsolásától eljutottak odáig, hogy a lakosság nyomására a városvezetés LED-égőkre cseréli a közvilágítást.

Egy másik jó példa Svédország, ahol kisebb versennyé alakították az akciót - mondta Dakó Andrea. A városok maguk fogalmazzák meg, hogyan tervezik elérni a zéró karbonkibocsátást 2030-ra. Idén Malmö végzett az élen, így ez a város lesz a Föld órája fővárosa Svédországban.

"Magyarország 2008-ban csatlakozott a Föld órájához. Büszkék lehetünk arra, hogy az akcióban résztvevő települések aránya tavaly az európai élvonalban volt. Ebből is látszik, hogy megvan itthon a fogékonyság a települések és a vállalatok vezetői körében" - mondta a WWF kommunikációs vezetője.

A zöldszervezet közleménye szerint az idei akcióhoz eddig 131 ország és tartomány, híres épületek és látványosságok, valamint emberek és intézmények százmilliói csatlakoztak. Kialusznak a fények mind a hat kontinensen, az összes G20 tagországban és világszerte több ezer városban.

Sötétbe borul többek közt a világ legmagasabb épülete, a dubaji Burdzs Kalifa, a New York-i Empire State Building és a Times Square, a Sydney-i Operaház, a spanyolországi Alhambra, a svéd királyi palota, a zimbabwei Viktória-vízesés, a Niagara-vízesés, az Eiffel-torony és a London Eye.

Magyarországon elsötétül többek között a budai Vár, a Szabadság híd, a Lánchíd, a Parlament, a Duna-korzó, az egri székesegyház és a kaposvári Nagyboldogasszony Székesegyház.

Országszerte számos rendezvény is kapcsolódik a Föld órájához, az eseményekről film készül. A rendezvényekről, csatlakozókról és általában a kampányról bővebben a www.foldoraja.hu honlapon lehet olvasni.

Forrás: Index

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása