2019 és 2020 után idén augusztus 13-án Nagyatádon sikerült teljesítenie a harmadik  ironman-jét a bicskei triatlonistának, akit rendszerint családja segít. A hosszútávú triatlon verseny 3,8 km úszás, 180 km kerékpár, 42,2 km futás - mindezt 16,5 óra szintidőn belül.

"Tavaly is próbálkoztam, de a verseny előtt három héttel tüdőgyulladásom volt - emlékezik Attila -,  és legyengültem. Noha az úszást és utána a még a kerékpárt is végigcsináltam, de a futást már nem engedték elkezdenem, mert kicsúsztam a rész-szintidőből."

A kerékpáros és az futó képek Tatán készültek, a nagyatádiak még nem érhetők el.

2022 kárpotólta a  doktor urat Nagyatádon, Somogyország virágvárosában és környékén:

"Idén 22 hét kemény edzési dőszak és 2 sikeres felkészülési verseny (rövidtáv Szombathelyen és középtáv Tatán) előzte meg az augusztusi főversenyt így bizakodva álltam rajthoz.
Most nem a hőség nehezítette a dolgunkat, hanem az, hogy  az úszás és a kerékpározás nagy része alatt zuhogott az eső és 16 fokos volt hőmérséklet. Teljesen átfagytam, és lassabb is voltam, mint szerettem volna (úszás 2:07:00, bringa 7:41:48).  A futásnál szerencsére már jó idő volt (5:08:16 alatt sikerült célba érnem). Ez az én eddigi legjobb nagyatádi futásom, de most eléggé küzdős volt, sokat kivett belőlem. A 20. km környékén még a feladás gondolata is megkísértett, ami még sosem fordult elő eddig. Persze, esélye sem volt a kísértő belső hangnak.
A cél-időm 15:27:00 lett, bő egy órával a szintidő alatt értem célba. A 362 egyéni indulóból 338 versenyzőnek sikerült célba érni, én a 322. lettem. Nagyon örültem, hogy 64 évesen ismét befutó-érmet akasztanak a nyakamba, és háromszoros ironman lettem.

Ezen a versenyen korcsoportos értékelés van. A 60-64 év közötti korcsoportban a rajtam kívül induló 2 magyar és 2 olasz sporttárs gyorsabb volt nálam, így a másnapi eredményhirdetésre nem mentem el, gondolván, hogy úgy sem vagyok helyezett. Tévedtem, mert ez nem csak nyílt nemzetközi verseny , de egyben a hosszútávú országos bajnokság is, amiben csak a magyar versenyzőket értékelik.
Szólítottak a dobogóra, de sajnos nem voltam ott, pedig nagy élmény lett volna Nagyatádon dobogóra állni. A bronzérmemet azért elküldték postán."

A Bicskei Szó olvasói nevében gratulálunk és további sok sikert kívánunk Attilának!