100 méter mélyre helyezik az uszoda mellett a talajszondákat
Címkék: eu pályázat környezetvédelem rezsi tanuszoda
2015.11.17. 11:05
A Bicskei Tanuszoda körüli munkálatok fotovoltaikus napelemek és geotermikus hőszivattyú kiépítése érdekében történnek.
A környezettudatos, az Európai Unió pályázati támogatása által lehetővé tett éppen 150 millió forint alatti beruházás során arra járva jól látható földmunkákat is végeznek. Az ásásra, fúrásra talajszondák elhelyezése miatt van szükség, mert legjobb tudomásunk szerint kb. 20 darab szondát 100 méter mélyre helyezik, mert az ebben a mélységben jelenlévő talajhőt hasznosíthatja a hőszivattyú.
Ez az eljárás ugyebár hőenergiát termel a földgáz helyett!
Legjobb tudomásunk szerint 35 kw fotovoltaikus napelem települ, ami elektromos áramot termel. Ha a termelt áramot az uszoda felhasználja, akkor nem mozdul a városi uszoda villanyórája, ha pedig nem használja fel a sportbázis a megújuló forrásból jövő energiát, akkor a rendszer betáplálja az nagy áramhálózatba, ilyenkor villanyóra "visszafelé mér", vagyis pénzt "keres" vele. Természetesen felhős, esős időben tud normál módon is vételezni áramot a hálózatból. Itt pedig egyszerűen rákerestem a bicske.blogon a napelem szóra: http://bicske.blog.hu/search?searchterm=napelem+&searchmode=OR&submit=Keres%C3%A9s
Ez ám az igazi rezsicsökkentés plusz környezetvédelem a háztartások esetében is. A függés sem feszül annyira, mint a hurok szokott a nyakon. Földhő és napenergia a bicskei uszodában.
ia
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
yoshida 2015.11.17. 21:39:59
Nem jön a gáz felülvizsgálás, nem kell fix szellőző a kazánhoz, nem jön a kéményseprő se. (persze cserébe ott a "légkondi" (levegő-levegő hőszivattyú) karbantartási költsége. )
mogorva magorka 2015.11.20. 00:10:51
Az uszodai beruházással kapcsolatban csak annyit szeretnék mondani, hogy amíg vissza nem térítendő támogatási pénzből létesülnek, addig valóban költségtakarékosak és főleg környezet-
barátok ezek a technológiák. Merőben más
a helyzet magánszemély által saját zsebből
finanszírozva. Figyelembe véve a magas
létesítési költségeket,hosszú lenne a megtérülési idő, a hőszivattyú mozgó
alkatrészeinek kopása, a fotóvoltaikus rendszer akkumulátorainak élettartama
és a mindenütt ható korrózió ismételt költséges javítást illetve cseréket
indukál, ezért a megtérülés puszta illúzió marad, csak a környezetkímélő
üzemmód marad pozitívumként a mérleg
serpenyőjében.
üdvözlettel
Szabó Zoltán
Bicskei-Szó 2015.11.20. 13:53:01