Szél utca - Szenzációs helytörténeti fotódokumentáció a II. világháborús Bicskéről
Címkék: fotó háború könyvtár idősek helytörténet hegyikastély
2018.09.24. 12:51
Mirko Bayerl és Józsa Ottó kutatók gyűjteményéből származik. Amikor a címben nagyra értékeljük, az az egész gyűjteményre és Bicske történetét érintő munkára vonatkozik.
Volt szerencsém már találkozni Bayerl úrral a Nagy Károly Könyvtár termeiben, a kutató gyűjteményének egy részét már láthattam is. Nagy dolognak éreztem, amikor a "Hegyikastély" harc-álláspontot tartó német alakulatról csoportképet közölhettem.
A kutató több veteránt személyesen ismer közülük. De Oroszországban is kutatott a mi területünk dokumentációja után, nem is akármilyen eredménnyel.
Mint már többször leírtam Mirko Bayerl céljáról, készülő könyvéhez bicskei és Bicske környéki idősebb emberekkel keresi a kapcsolatot a Bicskei Szó segítségével. (Könyve magyarul is meg kell jelenjen - a szerk.)
Kérjük fiatalabb, netközelibb életet élő olvasóinkat, kérdezzék meg idősebb családtagjaikat, mutassák meg ezt a képet. A kutatót leginkább a Hegyikastély körül történtek érdeklik, de nyilvánvalóan minden adat fontos lehet a Bicske környéki hadszínterekről. Tolmács megoldott.
Azt mondta nekem a Könyvtárban: több közismerten híres hadszíntérről tud a világ, de arról, ami Magyarországon dúlt, érdemtelenül nagyon kevesen.
A képen egy kilőtt Panzer IV. látható. Minden bizonnyal az SS-Panzer-Division „Wiking” egységeként harcolt.
ia
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Friss kommentek